• 14.12.2023
  • HR
  • 5 minut

New Business Manager – na czym polega praca na tym stanowisku? Przeczytaj wywiad!

Czego się dowiesz?

  • Na czym polega praca New Business Managera?

  • Jakie są największe wyzwania w codziennej pracy na tym stanowisku?

Na czym polega praca na stanowisku New Business Managera w domu mediowym? Czy, aby rozpocząć pracę w naszej firmie wystarczą tylko kompetencje sprzedażowe, czy istotne jest doświadczenie w branży? Jak wygląda rozwój na tym stanowisku?

Na te pytania i wiele innych znajdziesz odpowiedź w wywiadzie z Sandrą Łangowską-Machnik, New Business Manager w Media Choice. 

 

Jak długo pracujesz jako New Business Manager w Media Choice i jak zmieniał się zakres Twoich obowiązków przez ten okres? 

Pracuje w Media Choice od ponad 6 lat i swoją przygodę zaczęłam od stażu. Początkowo zdobywałam wiedzę w zespole media plannigu, lecz największe i najszybsze sukcesy odnosiłam w dziale Client Services, w którym jestem do dzisiaj, na stanowisku New Business Managerki. Zakres zarówno moich obowiązków, jak i kompetencji bardzo się rozwinął. Stałam się samodzielną specjalistką, która potrafi wesprzeć pozostałe działy od A do Z i poprowadzić klienta przez cały proces przygotowania i realizacji kampanii. Zbudowałam wieloletnie relacje z klientami, które skutkują zaufaniem i wieloma ciekawymi projektami. 

 

Jakie są według Ciebie obecnie największe wyzwania na tym stanowisku? 

Zdobywanie nowych klientów na rynku, który jest już nasycony wymaga ciągłego monitorowania trendów i konkurencji. Konieczne jest utrzymanie świadomości zmieniających się potrzeb klientów. Zbilansowanie pracy nad obecnymi klientami i poszukiwaniem nowych może być trudne. Kluczowe jest zrozumienie i identyfikacja potrzeb potencjalnych klientów. To wymaga empatii, analizy rynku i elastyczności w dostosowywaniu się do różnorodnych potrzeb. Zarządzanie tymi wyzwaniami wymaga umiejętności zarządzania czasem, komunikacji, analizy danych oraz elastyczności w podejściu do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

 

Czy ta praca wymaga ciągłego podnoszenia kompetencji, jeśli tak to jakich? 

Tak, praca New Business Managera wymaga ciągłego rozwoju i podnoszenia kompetencji, ponieważ rynek mediowy jest dynamiczny i stale się zmienia. Pozostawanie na bieżąco z trendami i zmianami w branży jest bardzo ważne. To obejmuje śledzenie nowych technologii, strategii marketingowych oraz analizę zachowań klientów. Doskonalenie umiejętności organizacji pracy, priorytetyzacji zadań i efektywne wykorzystywanie czasu jest kluczowe, zwłaszcza w kontekście równoczesnego zajmowania się obecnymi klientami i pozyskiwaniem nowych. Choć New Business Manager skupia się na pozyskiwaniu klientów, zrozumienie różnych obszarów biznesu (np. marketing, sprzedaż, finanse) jest ważne, aby lepiej koordynować działania z innymi działami firmy.

 

Jaki jest Twój klucz do odnoszenia sukcesów na tym stanowisku?

Zrozumienie klienta to kluczowy element sukcesu.  To umożliwia dostarczanie rozwiązań, które naprawdę odpowiadają na ich potrzeby. Umiejętność budowania i utrzymywania trwałych relacji biznesowych jest niezwykle istotna. To nie tylko sprzedaż usług, ale także tworzenie zaufania i długoterminowej współpracy. Dlatego determinacja, wytrwałość i poświęcenie są kluczowe.

 

Czy masz swoje ulubione branże jako handlowiec? 

FMCG – inspirująca, nieoczywista, kreatywna. Kampanie dla marek z tej branży pozwalają na rozwinięcie wyobraźni mediowej i niestandardowych propozycji. Niesamowite jest to w jak nieoczywisty sposób możemy emitować reklamę do potencjalnych klientów marki. W branży FMCG znajdują się produkty z różnych kategorii, od żywności i napojów po artykuły higieniczne czy kosmetyki co daje szerokie pole do działania i możliwość pracy z różnorodnym asortymentem. Wszystkie te elementy mogą sprawić, że praca jest ekscytująca i daje możliwość nieustannego rozwoju oraz zdobywania doświadczenia.

 

Dlaczego warto do nas dołączyć jako New Business Specialist?

Dzięki pracy w MCH będziesz mógł/mogła zdobyć wiedzę specjalistyczną, która pozwoli Ci patrzeć szerzej na zakup mediów. Praca z nami oznacza pracę nad różnymi projektami dla różnych klientów i branż. To daje szansę na zdobycie szerokiego doświadczenia zawodowego. Praca jako New Business Specialist w Media Choice może być satysfakcjonująca dla osób, które lubią wyzwania, kreatywność, pracę w zespole i dążą do osiągania konkretnych wyników biznesowych.

 

Za co cenisz pracę w Media Choice?

Za możliwość pogłębiania wiedzy mediowej, kreatywnej, analitycznej, która pozwala mi być codziennie coraz lepszą New Business Managerką. Cenię sobie ludzi, od których stale mogę się uczyć i tworzyć kreatywne sposoby komunikacji marek. 

 

New business manager – co jeszcze warto wiedzieć o pracy na tym stanowisku? 

Praca ta wymaga doświadczenia w marketingu online, po stronie agencji reklamowej, marketingowej lub domu mediowego. Jest to stanowisko, które łączy dwie funkcje – z jednej strony wiąże się z aktywnym pozyskiwaniem nowych klientów, z drugiej jest to rola opiekuna klienta od momentu rozpoczęcia współpracy aż do zakończenia realizacji kampanii reklamowej.

 

Kluczowa jest wiedza merytoryczna na temat oferowanych usług i analiza możliwości, jakie możemy zaoferować, aby dostosować ofertę do potrzeb klienta i zrealizować cel kampanii. Lata doświadczenia na tym stanowisku właśnie w branży mediowej dają szerokie zrozumienie nie tylko branż klientów, ich specyfiki, ale też zmian na rynku mediowym i możliwości jakie daje.

 

Naszym skromnym zdaniem praca w tej branży jest niezwykle ciekawa, zmienna i dynamiczna. To system naczyń powiązanych, gdyż rozwój mediów, nowe trendy w tym zakresie mają olbrzymi wpływ na zachowania konsumenckie, a te są różne w zależności od grupy docelowej. Z tgo względu własnie tak ważna jest wiedza mediowa, bo dzięki niej wiemy, jakie branże w danym okresie mają najwyższe zapotrzebowanie na promowanie swojej oferty i jak my możemy im w tym pomóc.

Może zainteresować Cię również

Klienci

Kontakt

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
Dla dostawców:
wydawcy@mediachoice.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Media Choice sp. z o.o.sp.k zgodnie z polityką prywatności

odwiedź nas
W górę