Świąteczne kampanie reklamowe – kluczowe elementy, o których warto wiedzieć

Czego się dowiesz?

 • Jakie są elementy skutecznej kampanii reklamowej w okresie świątecznym?

 • Jakie są najefektywniejsze kanały reklamowe na święta?

 • Najczęściej popełniane błędy w kampaniach reklamowych

 • Jak wyróżnić się ze swoją kampanią wśród konkurencji?

 • Kiedy rozpocząć kampanię w wyszukiwarce?

 • Jaki budżet przeznaczyć na kampanię w wyszukiwarce?

 • Jakie są najważniejsze elementy reklamy w wyszukiwarce?

 • Jak zwiększyć zasięg kampanii w wyszukiwarce?

Wraz z nadchodzącym okresem Świąt Bożego Narodzenia, otwiera się przed nami niepowtarzalna możliwość stworzenia kampanii reklamowej, która nie tylko przyciągnie uwagę, ale także zachęci przy tym do zakupu naszych produktów lub usług.

Nasz krótki przewodnik, zabierze Cię w podróż przez tajniki skutecznych kampanii reklamowych na ten wyjątkowy czas roku. Dowiesz się, jak skomponować przekonujące przekazy, jak trafnie wybrać kanały komunikacji oraz jak wykorzystać unikalne elementy świątecznej atmosfery do wzmocnienia swojej marki.

 

ELEMENTY SKUTECZNEJ KAMPANII REKLAMOWEJ W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM 

 

Okres świąteczny jest dość trudny do komunikacji reklamowej, ponieważ w tym czasie jeszcze bardziej aktywują się branże, z sektora FMCG oraz takie, które posiadają produkty mogące być oferowane jako prezenty świąteczne.

To, o czym na pewno trzeba pamiętać, to fakt, że na obniżenie skuteczności i siły przekazu reklamowego wpływa zjawisko tzw. cluttera reklamowego będącego de facto natłokiem reklam. Jeśli więc grudzień nie jest dla Ciebie kluczowym miesiącem (np. branża budowlana), to odradzamy komunikację w tym terminie – jest drożej i ciężej wyróżnić się na tle konkurencji, a koszt efektywnego dotarcia do grupy docelowej jest znacznie wyższy.

Jeśli jednak grudzień jest dla Ciebie istotnym czasem pod kątem reklamowym, warto zastanowić się przede wszystkim, jaką sumę chcesz przeznaczyć na kampanię. Z racji mocno nasyconego rynku reklamowego, może okazać się, że przy bardzo małym budżecie Twoja reklama po prostu zniknie w gąszczu pozostałych. Żyjemy w dobie „banner blindness” przez co, by przebić się z naszym przekazem oraz zostać zapamiętanymi musimy zakładać dotarcie do poszczególnego odbiorcy dużo więcej niż tylko raz. Nasze reklamy powinny dotrzeć do użytkownika z grupy docelowej między trzy, a nawet dziewięć razy – i to najlepiej w postaci zróżnicowanych form reklamowych. Zwróć też uwagę na to, jak budżet powinien zostać rozłożony w czasie i co mogłoby Cię wyróżnić. Nie powinniśmy powielać tego, co robi konkurencja albo tego, co komunikowaliśmy na przykład w zeszłym roku. 

O tym pamiętaj! 

 

 • Przemyślana strategia komunikacji.
 • Sprawdzenie i ocena wyników poprzedniej świątecznej kampanii – ocena słabych i mocnych stron.
 • Wyróżnienie się wśród konkurencji – w tym celu warto wykorzystać ciekawą kreację lub zachęcić użytkowników odpowiednio wyeksponowaną promocją, rabatem.
 • Odpowiedni podział budżetu pomiędzy mediami.
 • Timing kampanii – odpowiedni czas rozpoczęcia komunikacji – nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, by nie przespać optymalnego czasu dla kampanii.
 • Zagospodarowanie budżetu na święta już wcześniej (najlepiej na początku roku).

 

NAJEFEKTYWNIEJSZE KANAŁY REKLAMOWE NA ŚWIĘTA 

 

Wszystko zależy od natury naszego produktu oraz grupy docelowej. Czy ma to być kampania e-commerce, kierująca klientów do sklepu czy może promocja produktu, który jest dostępny wyłącznie w sklepach stacjonarnych? Powinniśmy wybierać różne ścieżki, dopasowując naszą strategię do konkretnej sytuacji i specyfiki branży. Kluczem jest określenie celu i KPI.

SKLEPY STACJONARNE 

W przypadku sklepów stacjonarnych dążymy do wywołania efektu ROPO, co zazwyczaj wymaga większych nakładów finansowych niż w kampaniach e-commerce, które są łatwiejsze do monitorowania i optymalizacji, ponieważ mamy natychmiastowy dostęp do danych dotyczących wyników i konwersji.

Skuteczną strategią mogą być:

 • promocje w gazetkach promocyjnych,
 • reklamy w galeriach handlowych z uwzględnieniem totemów reklamowych w korytarzach,
 • hybrydowe działania online i offline,
 • powiadomienia push oraz MMS-y z wykorzystaniem np. geotrappingu,
 • reklamy w bliskim sąsiedztwie sklepów, w których dostępne są nasze produkty (tutaj trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach dotyczących zawartości takich reklam, zwłaszcza w przypadku konkurencyjnych sklepów).

WAŻNE! 

Jeśli zależy nam na reklamach zewnętrznych (outdoorowych), musimy planować je z dużym wyprzedzeniem, ponieważ popularne miejsca mogą być już zarezerwowane. To samo dotyczy większych kampanii wizerunkowych oraz reklam radiowych.

E-COMMERCE 

Należy pamiętać, że nie zawsze nowatorskie formaty przynoszą najlepszy efekt. W przypadku e-commerce, te sprawdzone i typowe mogą okazać się równie skuteczne.

Skuteczną strategią mogą być:

 • oferty specjalne z rabatami i np. darmową dostawą,
 • wykorzystanie możliwości reklamowych Social Media pod kątem promowania asortymentu prezentowego,
 • działania z zakresu marketing automation aktywizujące posiadaną bazę Klientów,
 • opublikowanie poradników prezentowych na blogu sklepu internetowego (z uwzględnieniem optymalizacji SEO).

Jeśli chodzi o najciekawsze formaty reklamowe, to poza bazowaniem na tych sprawdzonych, warto rozważyć dodatkowo nowe, jeszcze nieopatrzone rozwiązania oferowane przez dostawców. Jednak trzeba pamiętać, że mogą być one droższymi alternatywami niż standardowe formy komunikacji, a także mogą wymagać innych modeli rozliczeń, takich jak flat fee lub CPM.

 

FORMATY REKLAMOWE, NA KTÓRE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

 

Odpowiednio dobrane formaty mogą wyróżnić markę i skutecznie przyciągnąć uwagę odbiorców. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej tym, które w okresie świątecznym mogą okazać się szczególnie interesujące i skuteczne. Bądźmy krok, a nawet dwa przed konkurencją!

RICH MEDIA 

W kampaniach świątecznych, gdzie walka o uwagę klientów jest szczególnie intensywna, rich media oferują możliwość wzbudzenia zainteresowania i wyróżnienia się na tle konkurencji. Dzięki elementom takim jak animacje, wideo czy proste gry, formaty te mogą przenieść użytkownika w świąteczny nastrój, tworząc unikatowe i zapadające w pamięć wrażenia.

Interaktywność kreacji rich media zwiększa zaangażowanie, co może przełożyć się na lepszą zapamiętywalność i większą skłonność do podejmowania działań, takich jak kliknięcie w reklamę czy przejście do strony produktu.

GEOTARGETOWANIE 

Polega na wykorzystaniu lokalizacji użytkownika lub urządzenia do dostarczania spersonalizowanych treści lub ofert. Firmy używają informacji o położeniu klienta, aby dostarczyć mu komunikaty, oferty lub reklamy.  Geotrapping wykorzystuje nadajniki BTS (stacje bazowe) do precyzyjnego określenia położenia danego użytkownika, co umożliwia skuteczniejsze kierowanie reklam i ofert do konkretnych grup odbiorców. Oprócz nadajników BTS, można również korzystać z danych z sieci wifi. Gdy użytkownik wchodzi w ich zasięg, operator sieci lub dostawca technologii targetowania reklam zbiera informacje, takie jak lokalizacja, częstotliwość wizyt, rodzaj urządzenia itp. Na podstawie tych danych tworzone są profile użytkowników, które zawierają informacje o ich preferencjach, zwyczajach zakupowych i lokalizacji. Umożliwia to kierowanie w czasie rzeczywistym reklam do danego użytkownika, wykorzystując do tego wysyłkę SMSów, MMSów lub notyfikacje push.

TARGETOWANIE KONTEKSTOWE 

Reklamy kontekstowe pozwalają na bardziej precyzyjne dotarcie do konkretnych grup odbiorców, które są zainteresowane produktami lub usługami oferowanymi w kontekście świątecznym. Na przykład, jeśli marka sprzedaje prezenty świąteczne, reklamy mogą być wyświetlane na stronach z poradami na temat idealnych prezentów lub w artykułach o świątecznych zakupach.

Warto też zauważyć, że reklamy kontekstowe są mniej intruzywne dla użytkowników, ponieważ są prezentowane w naturalnym kontekście treści, co może zwiększyć skuteczność przekazu. Świadczą o tym wyższe średnie współczynniki klikalności reklam kontekstowych w porównaniu z reklamami kierowanymi szeroko.

ARTYKUŁY NATYWNE

Nie samym display’em kampanie żyją. Warto dbać, o to by nasza marka istniała w świadomości odbiorców również poprzez przemyślane działania natywne. Tu na czele stoją artykuły natywne (często pisane we współpracy z redakcjami serwisów). Można w nich przemycić znacznie więcej informacji o naszych produktach niż na klasycznych formatach reklamowych. Można również pojawić się w przyjaznym i nienachalnym kontekście. Atutem artykułów natywnych jest nie tylko możliwość pojawienia się w wybranych przez nas serwisach, które charakteryzują się nadreprezentacją naszej grupy docelowej, ale także liczne opcje reklamowe jakie one oferują. Wchodzą tu w grę takie możliwości jak: branding artykułu na wyłączność, podpięcie video, a nawet kreacji bazujących na feedzie produktowym. Niewątpliwą kwestią na jaką powinniśmy również zwrócić uwagę, planując tego typu rozwiązania jest gwarancja promocji artykułu. Tutaj pojawiają się różnego rodzaju świadczenia i gwarancje wydawcy, o których musimy pamiętać dopinając deala. Warto mieć np. gwarancję dotarcia do określonej minimalnej liczby unikalnych użytkowników, co zmusi wydawcę do dodatkowej promocji naszego materiału.

NOŚNIKI DOOH 

To również skuteczny sposób na dotarcie do szerokiej publiczności w okresie świątecznym, czyli w czasie, gdy ludzie są bardziej skłonni do zakupów i spędzania czasu poza domem. Umożliwiają one precyzyjne targetowanie lokalizacyjne, co jest niezwykle istotne w przypadku kampanii świątecznych. Na przykład możesz emitować swoje reklamy w centrach handlowych lub w okolicy sklepów, gdzie dostępne są Twoje produkty, dzięki czemu masz większe szanse na dotarcie do potencjalnych klientów w kluczowych momentach i miejscach.

 

ŚWIĄTECZNE KAMPANIE REKLAMOWE – NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

 

Zbyt późne działania 

Często zdarza się, że czekamy zbyt długo na podjęcie działań związanych z kampanią świąteczną. W rezultacie tracimy cenny czas, który mógłby być wykorzystany na planowanie i przygotowanie skutecznych strategii oraz kreatywnych elementów kampanii. Jesteśmy zmuszeni do operowania na tym, co jest już dostępne przez co nasz wybór jest ograniczony, a to z kolei będzie mieć realny wpływ na skuteczność naszych działań. Skuteczne kreacje wymagają czasu na badania, planowanie i tworzenie.

Niedostosowanie budżetu do wymaganego timingu

Aby uniknąć niepotrzebnych kompromisów i ograniczeń w zakresie kampanii, musimy dostosować budżet do czasu jej trwania. Przygotujmy się na odpowiednią intensywność komunikacji, która możliwa będzie tylko wtedy, gdy budżet będzie na określonym poziomie. Zbyt długi czas całej kampanii przy zbyt niskim budżecie negatywnie odbije się na mocy naszych działań, a w efekcie wręcz uniemożliwi zbudowanie efektywnego dotarcia do grupy docelowej.

Brak świątecznego brandingu

Unikalny i świąteczny branding może wyróżnić naszą kampanię wśród innych. Jednakże, gdy zapominamy o stworzeniu odpowiedniego wizerunku związanego z okresem świątecznym, tracimy szansę na przyciągnięcie uwagi klientów w tym szczególnym czasie.

Niespójny świąteczny branding z komunikacją wizualną marki

Ważne jest, aby świąteczny branding współgrał z ogólną komunikacją wizualną marki. Brak spójności może wprowadzać zamieszanie i utrudniać identyfikację marki w ramach kampanii świątecznej.

Zapominanie o stałych klientach

Święta to doskonały moment, aby docenić i nagrodzić lojalnych klientów. Zapomnienie o dedykowanych akcjach promocyjnych dla tej grupy może być utratą okazji na budowanie trwałych relacji i zachęcanie do kolejnych zakupów. To także moment, aby podziękować za zaufanie, które klient okazał naszej marce.

 

JAK SIĘ WYRÓŻNIĆ WŚRÓD KONKURENCJI ZE SWOJĄ KAMPANIĄ?

 

Wyróżnienie się w gąszczu konkurencji to kluczowy element skutecznej kampanii marketingowej. Istnieje kilka skutecznych strategii, które pozwalają wybić się na tle innych.

Oto kilka propozycji:

 • Wyróżniające się kreacje – tworzenie unikatowych i przyciągających wzrok grafik i treści reklamowych może znacząco zwiększyć skuteczność kampanii.
 • Niestandardowe formaty – korzystanie z mniej popularnych, kreatywnych formatów reklamowych może przyciągnąć uwagę odbiorców w nowy i intrygujący sposób.
 • Inspirujące kampanie, wzbudzające emocje – przykłady takie jak kampania Allegro, które poruszają ludzkie serca, mają potencjał do wywołania silnych reakcji emocjonalnych, co może pozostawić trwałe wrażenie.
 • Akcje CSRowe – zaangażowanie w akcje społecznie odpowiedzialne przyciąga uwagę odbiorców, zwłaszcza jeśli odbywa się to autentycznie i regularnie, a nie tylko w okresie świątecznym.

 

KAMPANIA ŚWIĄTECZNA W WYSZUKIWARCE

 

Opracowanie skutecznej kampanii świątecznej w Google Ads to bardzo ważny krok w promocji marki w okresie świąt. Dzięki precyzyjnemu targetowaniu i możliwości szybkiej analizy wyników, kampanie te stanowią niezawodne narzędzie dotarcia do potencjalnych klientów w tym magicznym czasie. To również dobry kierunek dla wszystkich spóźnialskich, którzy zaczęli zastanawiać się nad kampanią reklamową zbyt późno, co poskutkowało tym, że wiele przestrzeni reklamowych nie jest już dostępnych.

 

KAMPANIA ŚWIĄTECZNA W WYSZUKIWARCE – TIMING

 

Zaleca się, aby rozpocząć kampanię reklamową w wyszukiwarce na co najmniej 2-3 tygodnie przed świętami. Ten okres pozwala na skuteczne przetestowanie kampanii i dostosowanie strategii, aby maksymalnie wykorzystać potencjał przedświątecznego ruchu.

Umożliwia to analizę skuteczności wybranych fraz kluczowych i reklam. Dzięki wcześniejszemu uruchomieniu kampanii masz czas na monitorowanie wyników, zidentyfikowanie słabszych obszarów oraz wprowadzenie ewentualnych optymalizacji.

Wcześniejszy start kampanii daje możliwość zbudowania świadomości marki i przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów jeszcze przed intensywnym okresem zakupowym. Długoterminowa obecność w wynikach wyszukiwania pozwala na zbudowanie zaufania i pozycjonowanie marki w umyśle konsumentów.

 

KAMPANIA ŚWIĄTECZNA W WYSZUKIWARCE – BUDŻET

 

W okresie zwiększonego ruchu ważne jest, aby nie zmniejszać budżetu kampanii. Należy pamiętać, że wraz z wzrostem ruchu i stawek, budżety szybko się wykorzystują. Warto korzystać również z prognoz dotyczących zwiększania budżetu od Google. Jeśli dostrzegamy realny potencjał na zwiększenie sprzedaży w trakcie sezonu świątecznego, warto podjąć świadomą decyzję o większym zaangażowaniu finansowym w kampanie reklamowe. Taka inwestycja pozwala nie tylko wyprzedzić konkurencję, ale także przyciągnąć uwagę użytkowników, zachęcając ich do odwiedzenia naszej strony i skorzystania z atrakcyjnych ofert.

Podczas planowania budżetu należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Cel kampanii – czy chcesz zwiększyć świadomość marki, generować leady, czy sprzedawać produkty/usługi?
 • Docelowa grupa odbiorców – do ilu osób chcesz dotrzeć?
 • Słowa kluczowe – jakie słowa kluczowe chcesz wykorzystać?
 • Konkurencja – jak zachowuje się konkurencja?

Jak odpowiednio zarządzać budżetem?

Aby efektywnie zarządzać budżetem, należy regularnie monitorować wyniki. Dzięki temu będziesz mógł w razie potrzeby wprowadzać zmiany. Pamiętaj, że szybka reakcja jest bardzo ważna, więc nie zostawiaj swojej kampanii bez nadzoru.

 

SKUTECZNA REKLAMA W WYSZUKIWARCE – NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY 

 

W skutecznych reklamach w wyszukiwarce istnieje kilka kluczowych elementów, które decydują o ich efektywności. Każdy detal ma znaczenie, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy konkurencja jest intensywna. Poniżej przedstawiamy kluczowe elementy, na które warto zwrócić uwagę:

 • Widoczny element świąteczny – powinien przyciągać uwagę użytkownika i podkreślać, że reklama jest związana ze świętami.
 • Czytelny nagłówek – powinien być krótki i treściwy, aby przyciągnąć uwagę użytkownika i zachęcić go do przeczytania reszty reklamy.
 • Konkretny opis – powinien zawierać informacje o ofercie, które są istotne dla użytkownika.
 • Call to action – powinno jasno wskazywać, jakiego działania oczekujesz od użytkownika.
 • Odliczanie – reklamy search mają funkcję odliczania lub standardowo można użyć informacji typu zamów do x dnia a prezent będzie u CIebie przed świętami.

WAŻNE! 

Świąteczne kampanie reklamowe powinny być odpowiednio dostosowane do okoliczności. Warto wykorzystać elementy związane ze świętami – na przykład przygotować dedykowany landing. Kampanie te powinny być również bardziej emocjonalne i angażujące.

 

JAK ZWIĘKSZYĆ ZASIĘG KAMPANII REKLAMOWEJ W WYSZUKIWARCE?

 

Aby osiągnąć sukces w świątecznej kampanii reklamowej, kluczowe jest zwiększenie jej zasięgu i dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów. Istnieje kilka skutecznych strategii, które mogą znacząco wspomóc osiągnięcie tego celu. Oto one!

Korzystaj z odpowiednich słów kluczowych!  

Skupienie się na słowach kluczowych związanych ze świętami, pozwala na precyzyjne targetowanie do potencjalnych klientów. Wybierz terminy wyszukiwania, które są popularne w okresie świątecznym, co zwiększy szanse na dotarcie do właściwej grupy odbiorców. Słowa kluczowe obudowujemy o nowe elementy jak: "na święta", "prezent na święta dla niego" itp.

Stwórz skuteczne reklamy!  

Atrakcyjne i angażujące reklamy są kluczowym elementem zwiększania zasięgu kampanii. Skoncentruj się na przekazie związanym z okresem świątecznym, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów i zachęci ich do interakcji.

Odpowiedni budżet!

Ustaw budżet, który pozwoli Ci dotrzeć do większej liczby osób. Jak już wspominaliśmy wcześniej, musisz założyć, że w okresie świątecznej gorączki stawki będą wyższe, zatem przeprowadzenie naprawdę skutecznej kampanii może kosztować Cię więcej niż zazwyczaj.

WAŻNE! 

Do świątecznych kampanii reklamowych najlepiej nadają się kampanie tekstowe, które w połączeniu z remarketingiem są bardzo skuteczne.

 

JAK DOBRZE ZDEFINIOWAĆ GRUPY DOCELOWE?

 

Aby dobrze zdefiniować grupy docelowe, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Wiek ­– określ wiek osób, do których chcesz dotrzeć.
 • Płeć – określ płeć osób, do których chcesz dotrzeć.
 • Lokalizacja – określ lokalizację osób, do których chcesz dotrzeć.
 • Zainteresowania – określ zainteresowania osób, do których chcesz dotrzeć.

Tym czego na pewno nie należy pominąć, są kampanie remarketingowe, polegające na wyświetlaniu reklam użytkownikom, którzy już wcześniej odwiedzili witrynę lub korzystali z aplikacji. Dzięki przekazowi dostosowanemu do odbiorców, remarketing pozwala zwiększać sprzedaż, zachęcając użytkowników, którzy w przeszłości odwiedzili stronę, ale nie dokonali zakupu, do powrotu i sfinalizowania transakcji. W okresie świątecznym, gdy rynek jest bardziej konkurencyjny, remarketing może pomóc w zwiększeniu sprzedaży, ponieważ reklamy są dostosowane do użytkowników, którzy już wykazali zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami, np. robiąc research świątecznych podarunków. Okres zbliżających się świąt to dobry moment by sfinalizować zakupy.

WAŻNE! 

Choć bardzo ważne jest odpowiednie określenie grupy docelowej, należy pamiętać, że najważniejsze są jednak słowa kluczowe. Dlaczego? Jeśli użytkownik czegoś szuka, to chce to dostać. Wpisane w wyszukiwarkę słowa są dla użytkownika bardziej widoczne w reklamach. Dodatkowo wpływa to na wynik jakości i obniża koszt kliknięcia.

 

CZEGO NIE ROBIĆ, PROWADZĄC KAMPANIE W WYSZUKIWARCE?

 

Prowadzenie skutecznej kampanii wymaga uwzględnienia wielu istotnych aspektów. Jednak równie ważne jest unikanie pewnych błędów, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność naszych działań. Poniżej przedstawiamy kluczowe błędy, których należy unikać w swojej kampanii w Google Ads:

Ograniczanie się jedną reklamą

Google automatycznie rotuje reklamy, żeby dawać największy CTR lub CR. Jeśli mamy tylko jedną reklamę, Google nie rotuje nic. Poza tym raz na jakiś czas warto sprawdzać reklamy w grupie i wstrzymywać najgorsze oraz dodawać na ich miejsce nowe.

Przekierowywanie na nietrafny URL 

Jeśli prowadzisz kampanię na święta, to zadbaj o to, aby reklama kierowała właśnie na ten landing. Przygotuj go odpowiednio przed startem kampanii i zadbaj o to, aby znajdowały się tam produkty lub usługi, które promujesz. Przygotuj również swoją stronę na większy ruch wynikający ze wzmożonej aktywności użytkowników.

Nieodświeżanie reklam

Poza tym, że warto dodawać sezonowe reklamy też warto wstrzymywać najgorsze reklamy i dodawać nowe z innym tekstem. W taki sposób stopniowo będziemy zwiększać wyniki kampanii.

Pisanie “sztywnych tekstów reklam”

“Najlepsze ceny” i “szybka dostawa” może napisać każdy reklamodawca. Tym bardziej w święta, gdy konkurencja jest jeszcze większa, warto zastanowić się nad bardziej kreatywnym copy. Jeśli bardzo Ci zależy, oczywiście możesz użyć też i takiego tekstu, jednak, jeśli tworzysz 3 reklamy, to 2 pozostałe muszą wyróżniać się na tle konkurencji oraz dawać wartościowe informacje dla użytkowników.

Niedodawanie rozszerzeń 

Podczas aukcji Google uwzględnia rozszerzenia i może dać większą pozycję dla reklamodawcy, który ma więcej rozszerzeń. Poza tym rozszerzenia mają dodatkową informację, która przyciąga trafnych klientów i “odstrasza” nietrafnych. Poza tym statystycznie rozszerzenia mają pozytywny wpływ na zwiększenie CTRu.

Dodawanie nietrafnych sitelinków

Przed dodaniem sitelinku warto zastanowić się, czy będzie on trafny względem wyszukiwania – jeśli reklamujemy np. koniki na biegunach, to wykorzystajmy w sitelinku różne modele tych zabawek, a nie “kontakt”, “lalki” itp.;

 

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, Twoja kampania reklamowa będzie świątecznym hitem. Życzymy Ci udanych i pełnych sukcesów świąt, a jeśli masz jakieś pytania – napisz do nas, chętnie pomożemy. 

Może zainteresować Cię również

Klienci

Kontakt

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
Dla dostawców:
wydawcy@mediachoice.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Media Choice sp. z o.o.sp.k zgodnie z polityką prywatności

odwiedź nas
W górę