Wiosenna kampania promocyjna

Zobacz jak dzięki zastosowaniu nowych narzędzi marketingu on-line promujemy sprzęt ogrodowy jednego z wiodących producentów.

Kim jest nasz klient?

Global Garden Products to jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu ogrodowego, posiadający w swym portfolio takie marki jak Castelgarden, Alpina, Mountfield, Atco oraz Stiga. Szczególne miejsce w strategii rozwoju GGP w Polsce zajmuje właśnie ta ostatnia, nabyta w 2000 roku.

Wyzwanie

Oferta marki Stiga obejmuje w zasadzie każdy aspekt pielęgnacji ogrodu – od kosiarek, przez nożyce do żywopłotów i trawy, wertykulatory, po pilarki łańcuchowe, rębarki do gałęzi oraz wiele innych przydatnych rozwiązań dla ogrodników. Tradycyjne przywiązanie marki do innowacji technicznych i nowoczesnego designu powoduje, że z każdym sezonem przybywają kolejne produkty oparte na coraz bardziej zaawansowanych technologiach. Kluczowe dla producenta stało się więc rozszerzenie grona klientów i ich edukacja w zakresie rozwijającego się portfolio produktów. U podstaw tej strategii leżało założenie, że pozyskanie na stronę internetową ruchu użytkowników z grupy docelowej (właścicieli ogrodów), ich uświadamianie i edukacja przełoży się na wzrost sprzedaży w kanale tradycyjnym (sklepy dilerskie) oraz pobudzi sprzedaż on-line prowadzoną m.in. przez własny sklep internetowy.

Realizacja

Dla powodzenia kampanii niezbędne było sprowadzenie na witrynę internetową Klienta dużej ilości wysokiej jakości ruchu charakteryzującego się niskim współczynnikiem odrzucenia oraz wysokim średnim czasem spędzonym na stronie. Do realizacji tego zadania wykorzystaliśmy najbardziej efektywne kanały komunikacji, pozwalające nam na dotarcie do wyznaczonej grupy docelowej – właścicieli ogrodów.

W kampanii użyte zostały kanały sprzedażowe, typowe dla e-commerce, m.in: linki sponsorowane, RLSA (remarketing w wyszukiwarce google), kampania produktowa, retargeting dynamiczny, mailingi rozliczane w modelu efektywnościowym, oraz działania banerowe na porównywarkach cen – sekcje „Dom i ogród”.

Sukces kampanii zaowocował kontynuacją i rozszerzeniem zakresu współpracy z Klientem również o działania stricte wizerunkowe, oparte głównie na rich media i reklamie wideo.

Rezultaty kampanii

+ 40%

+ 40%

Wzrost ruchu na stronie

862 502

862 502

Ilość pozycji o które wzrósł Global Site Rank

- 7%

- 7%

Spadek współczynnika odrzuceń

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu powyżej jest Media Choice sp. z o.o. sp.k. Przeczytaj pełną informację w naszej polityce prywatności.

Media Choice sp. z o.o. sp. k.

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław

BIURO:

728 450 666


NEW BUSINESS:

787 676 323


office@mediachoice.pl

NIP: 8992747679
REGON: 022273399

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych i marketingowych. Więcej informacji tutaj. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Akceptuję
Zmieniam ustawienia